Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.11.2018, 11:34
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікавинки

Меню сайтаІсторія УкраїниОпитування

Дайте оцінку моєму сайту
Всього відповіло: 1155


Меню для гостей сайту

Статистика

Статистика

Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0

Реклама

Рідкісні монети

Ювілейна монета “300 років Давиду Гурамішвілі" 2005 р, 2 гривні, нейзильбер

Монета присвячена 300-річчю від дня народження Давида Гурамішвілі (1705 – 1792 рр.) – видатного грузинського поета, життя і творчість якого тісно пов’язані з Україною – у 1760 році оселився в Миргороді, де жив до смерті. Літературну діяльність Гурамішвілі розпочав у Грузії, але на повну силу його поетичний талант розкрився саме в Україні. Найвизначніший твір поета – автобіографічна збірка “Давитіані” (1787) створена в Україні, співчуттям до селян насичена, забарвлена українським колоритом поема “Весела весна”.

Ювілейна монета “300 
років Давиду Гурамішвілі" 2005 р, 2 гривні, нейзильберЮвілейна монета “300 
років Давиду Гурамішвілі" 2005 р, 2 гривні, нейзильбер

75 роківутворення Донецької області, 2007 рік, 2 гривні, нейзильбер

Присвячена 75-річчю утворення Донецької області, розташованої в південно-східній частині України. Наявність в області паливно-енергетичних і мінерально-сировинних ресурсів створили умови для розвитку промислового комплексу з високою концентрацією галузей важкої промисловості, наукової та соціальної інфраструктури.
75 роківутворення Донецької області, 2007 рік, 2 гривні, нейзильбер

"Юрій Федькович" 2004 рік випуску, 2 гривні, нейзильбер

Присвячена 170-річчю від дня народження письменника-новатора, поета, етнографа-фольклориста, драматурга та громадського діяча – Юрія Федьковича (1834 – 1888). Син гуцульського краю Юрій (Осип) Адальбертович Федькович – митець глибоко народний, один із провідників українського національного відродження на Буковині. За висловом І.Франка ввійшов в історію української літератури як "буковинський Кобзар". Продовжує серію "Видатні особистості України"

Юрій Федькович

Пилкохвіст, 2006, 2 гривні, нейзильбер

Монети присвячені рідкісному виду родини Коники справжні пилкохвосту українському, що живе лише на території України і якого занесено до Червоної книги України.

родини Коники

Літак АН-140, 2004, 5 грн, нейзильбер

Присвячені літаку нового покоління, який призначений для перевезення пасажирів або 6 тон вантажів. Його попередником є літак АН-24, що перебуває в експлуатації сорок років. Уперше літак АН-140 вийшов на авіалінії в 2002 році, він має високі технічні характеристики і серійно випускається на авіазаводі в Харкові. Продовжують серію "Літаки України"

родини Коники

Михайло Грушевський 2006 рік випуску, срібло 925.

Монета присвячена 140-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866 – 1934) – провідного діяча національно-культурного і державного відродження України, літературознавця, письменника, соціолога, публіциста, автора грунтовного дослідження з історії України. Продовжує серію "Видатні особистості України"

Монета присвячена 140-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського

"XVI щорічна сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ" 2007 рік випуску, 5 грн, биметал.

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Монета - стан ідеальний, в капсулі.

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

Володимир Івасюк, 2009 .

Присвячена Володимиру Михайловичу Івасюку – композиторові, поету, естрадному співакові, одному з основоположників вітчизняної поп- музики. Володимир Івасюк упродовж 1980 – 90-х років став символом українського відродження, твори якого здобули широке визнання не лише в Україні, а й за її межами. Продовжує серію "Видатні особистості України"

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

Голодомор, 2007 рік випуску, срібло 925.

Монети виготовлені з використанням технології патинування. Присвячена пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

Літак АН-124“Руслан, 2005, 5 гривень.

Монети присвячені найбільшому у світі за розмірами і вантажопідйомністю літаку АН-124 “Руслан”, який випускається серійно та унікальний за своєю транспортною ефективністю. Продовжують серію "Літаки України"

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

Іван Багряний 2007, 2 гривні.

Присвячена українському публіцисту, поету, письменнику, політичному діячеві Івану Багряному. Іван Павлович Багряний (Лозов’ягін) – автор романів, п’єс, віршів, публіцистичних творів, повісті “Огненне коло” та поеми “Аве Марія”. Зазнавши репресій та відбувши ув’язнення, згодом емігрував до Німеччини, де створив Мистецький український рух, заснував Українську революційну демократичну партію.

 Івану Багряному.

"10 років антарктичній станції “Академік Вернадський” 2006, 5 грн

Присвячена Національному українському антарктичному науковому центру і станції “Академік Вернадський” (попередня назва “Фарадей”), яка розташована на острові Галіндез Аргентинського архіпелагу. Станцію було передано Україні згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Британською антарктичною службою та Українським антарктичним центром. Дослідження на станції проводяться за багатьма науковими напрямами та спрямовані на забезпечення інтересів України в цьому регіоні, інтеграції у світову науку тощо.

Присвячена Національному українському антарктичному науковому центру і станції “Академік Вернадський”

Цимбали, 2006 рік випуску, 5 гривень

Присвячена струнному ударному музичному інструменту, здавна відомому на Україні – цимбалам, який складається з дерев’яного корпусу трапецеїдальної форми і металевих струн, на яких грають, ударяючи паличками або молоточками. Цимбали мають багату музичну палітру і використовуються в ансамблях народних інструментів (троїсті музики). Продовжує серію "Народні музичні інструменти"

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

15 років незалежності України, 2006 рік випуску, 5 гривень, нейзильбер

Присвячені 15-й річниці прийняття Верховною Радою України 24 серпня 1991 року Акта про незалежність України.

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії

"Риби" 2007 рік випуску, срібло 925

Присвячені сузір’ю Риб. Продовжує серію "Знаки зодіаку"

Присвячені сузір’ю Риб

"1100-річчя літописного Чернігова" 2007, 5 грн

Монету присвячено одному з найдавніших міст – Чернігову, перші літописні згадки про яке належать до 907 року. Чернігів – центр східнослов’янського племені сіверян з кінця IX ст. увійшов до складу Київської Русі і був після Києва найважливішим і найбагатшим містом. Продовжує серію "Стародавні міста України"

Стародавні міста України

Скіфське золото (богиня Апі), 2008 р.в, 2 гривні, золото 999,9 проби

Присвячена зразку скіфської культури – пластині-аплікації IV ст. до н.е. із зображенням богині Апі – праматері скіфів. Продовжує серію "Найменша золота монета" Монета - стан ідеальний, в капсулі, в футлярі, з сертифікатом.

Присвячена проведенню в Києві 5 – 9 липня 2007 року засідання XVI щорічної сесії