Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.11.2018, 11:40
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікавинки

Меню сайтаІсторія УкраїниОпитування

Дайте оцінку моєму сайту
Всього відповіло: 1155


Меню для гостей сайту

Статистика

Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Реклама

Лютий

1 лютого - Громніца

1 лютого - ГромніцаГромніца - єдиний день взимку, коли може пріключіться гроза - можна почути грім та побачити блискавки. Тому серби його звуть «Свjетло».
Присвячується дружині Перуна додолу-Маланьіце (Молнии) - богині блискавки та годування дітей.
Громніца нагадує в розпал зими нам про те, що навіть серед самих страшних лих може бути промінь світла - як ярая блискавка посеред лютої зими. Завжди залишається надія. Слов'яни вшановували Маланьіцу за те, що вона дає їм надію на якнайшвидше весну.

1 лютого - День Преподобного Макарія Великого, Єгипетського

1 лютого - День Преподобного Макарія Великого, ЄгипетськогоБатьки преподобного Макарія, священик Авраам, і жінка його Сарра, були, подібно великим праотця безтілесним до глибокої старості.
Після нападу варварів на Єгипет вони переселилися на околицю Єгипту в село Птінапор, поблизу пустині Нітрійской, і там у них народився син Макарій. Коли хлопчик підріс, батьки женілі його, але юнак незабаром овдовел. Після смерті дружини преподобний Макарій зміцнився у своєму бажанні обрати іноческій шлях.
Проводячи час у праці та молитві, він доглядав за своїми престарілими батьками. Коли ж вони відійшли до Господа, преподобний Макарій роздав оставшееся маєток на поминання батьків, про упокоєння яких став постійно молитися. Господь послав йому досвідченого духовного наставника в лице старого, який допоміг йому влаштувати собі келію, навчив його плести ціновкі, щоб заробляти на хліб. Через деякий час місцеві жителі дізналися про юном відлюдника, який далеко від селища проводив час в строгій самоті і молитві, і повідомили про нього місцевому єпископу. Той поставив Макарія читців в церкву, але преподобний, прагнучи до іноческому самоти, пішов із села, та й оселився в іншому місці.

2 лютого - Католицьке Стрітення Господнє

2 лютого - Католицьке Стрітення ГосподнєСвято встановлено на згадку про знаменну подію для християн - зустрічі (слав. зустріч) в Ієрусалимському Храмі Дитятка Ісуса з праведним старцем Симеоном.

Стрітення в Римо-католицькій церкві - свято Очищення Діви Марії, присвячений спогади про принесення немовляти Ісуса у храм і очищальну обряді, зроблений його матір'ю на сороковий день після народження первістка. При вході до храму її зустріли св. Симеон, якому було сказано, що він не помре, поки не побачить Христа, і Стариця Анна, сиділи при храмі. Як пропонує Закон Мойсея, батьки принесли Дитятко Ісуса в Єрусалимський Храм на 40-й день після народження для здійснення обряду посвячення. Євангеліст Лука розповідає про те, що коли Марія стояла в Храмі з Дитиною Ісусом на руках, до неї підійшов старець Симеон, відомий у місті своєю мудрістю і праведністю. Побачивши немовля Ісуса, він узяв його на руки і вимовив: «Нині відпускаєш раба твого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвіту поганам, і славу народу Твого Ізраїля »(Лк. 2:29-32).

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідьЦя подія покликана звернути увагу громадськості і урядів різних країн світу на цінність водно-болотних угідь для підтримки сталого розвитку нашої планети.
Конвенція про водно-болотних угіддях, що мають міжнародне значення переважно в якості місць проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. у м. Рамсаре (Іран), і з тих пір носить назву Рамсарської конвенції.

2 лютого - День свічок

2 лютого - День свічокУ цей день відзначається день свічок. Кажуть, що в цей день зима ломиться навпіл. У цей день готували ритуальну їжу. Таку як: кашу і свинину. Також виготовляли свічки.
День свічок - перше велике свято для жінок у році. Жінки ходили в корчму, а чоловіки у цей день робили жіночу роботу по дому.
У календарі робіт, з цього дня починалося в'язання і прядіння.

3 лютого - День пам'яті Князя Вещего Олега

3 лютого - День пам'яті Князя Вещего ОлегаВін здобув велику перемогу над Візантією і взяв великий відкуп, повісив щит свій на воротах Царьграда.
Під час свого правління він зробив, здавалося б неможливе - об'єднав розрізнені слов'янські племена в єдину державу - Київську Русь, але для цього довелося захопити Київ, де в той час сиділи дружинники Рюриків Аскольд і Дір, забиті Князем під час невеликого походу. Правив на престолі, як регент, Олег дав вихованню сина Рюриків - Ігорю.

4 лютого - Преподобний Макарій Жабинскій, Белевскій чудотворець

4 лютого - Преподобний Макарій Жабинскій, Белевскій чудотворецьПреподобний Макарій Жабинскій, Белевскій чудотворець, народився в 1539 році. У ранній молодості він прийняв постриг з ім'ям Онуфрій і в 1585 році заснував Жабинскую Введенська пустинь (монастир, що знаходиться у віддаленому пустинною місці) поблизу річки Оки, недалеко від міста Белева.
У 1615 році пустинь була повністю Пограбована польськими військами під начальством Лисовского.
Повернувшись на пепелища, преподобний став направник монастиря. Він знову зібрав братію, і замість дерев'яного було побудовано кам'яний храм на честь «Введення Пресвятої Богородиці у храм», з дзвіницею на воротах.

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого - Всесвітній день боротьби проти ракуВсесвітній день боротьби проти раку - щорічний захід, організованих Міжнародним союзом проти раку (UICC). Мета цього дня - акцентувати увагу громадськості на цій глобальній проблемі, нагадати про те, наскільки небезпечні і поширені зараз онкологічні захворювання. Адже рак є однією з провідних причин смерті в усьому світі.
Онкологічне захворювання - це завжди трагедія. Але фахівці звертають увагу на те, що в наш час добре відомі причини виникнення ракових захворювань, і це дає можливість запобігти приблизно третину нових випадків.

6 лютого - Міжнародний день бармена (День святого Аманда)

6 лютого - Міжнародний день бармена (День святого Аманда)День бармена відзначається 6 лютого в День святого Аманда і став у багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.
Покровитель виноробів і барменів святий Аманда, єпископ Маастріхтскій (584-679), став офіційним покровителем виноробів, торговців вином, пивоварів, власників барів і ресторанів і, нарешті, працівників барів (від барменів до посудомоек) з-за своєї діяльності щодо євангелізації виноробних регіонів Франції, Німеччини і Фландрії.

7 лютого - Ікони Божої Матері, іменована «втамуй мій смуток"

7 лютого - Ікони Божої Матері, іменована «втамуй мій смуток»На цій іконі Божа Матір зображена тримає правою рукою Дитятко Христа, у якого в руках развернут звоя зі словами: «Суд праведний судите, милість і щедроти творите кійждо щирому своєму; вдовиця і сиру НЕ насильству і злобу брата свого в серці не робіть». Ліву руку Богоматері доклала до Своєї голові, кілька схиляння набік, ніби вона прислухається до молитвами всіх звертаються до неї в печалех і утискові.
Ікона Божої Матері, іменована «втамує моя печалі» була принесена до Москви козаками в 1640 році і поміщена в храмі Святителя Миколая на Пупишах в Замоскворечье. Внаслідок неодноразових перебудов храму, ікона опинилася на дзвіниці.


9 лютого - Міжнародний день стоматолога

9 лютого - Міжнародний день стоматологаТрадиція відзначати 9 лютого «Міжнародний день стоматолога» набирає обороти в усьому світі. Відзначати День стоматолога 9 лютого, в день Святої Аполлонія має вагомі причини, перша серед яких - це дивовижно привабливий образ Аполлонію, дійшов до нас через століття.
Аполлонія - донька видного Олександрійського чиновника, що ввірували в Христа. На думку гонителем християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, які повинні були дотримуватися многобожія і вірити в божественне походження імператора.

11 лютого - Велес День

11 лютого - Велес ДеньВелес день - Середина зими. Вся природа в льодяним сні. І тільки одинокий Велес Коровін, наігривая в свою чарівну дудочку, ходить по містах і весям, не даючи засумував людям. Злиться Марена-зима на Велеса, напуская на нього Лютий мороз, а на худобу «коров'ячу смерть», але здолати, не може. Поселяне в цей день кропить скотину водою, примовляючи:
«Велес, худоба бог!
Дай щастя на гладких телушек
На товстих бичків
Щоб з двору йшли - грали
А з поля йшли - скакали »

11 лютого - Всесвітній день хворого

11 лютого - Всесвітній день хворого11 лютого в нашому календарі позначений як «Всесвітній день хворого». Цей захід задумано, скоріше, як певний соціальний крок, спрямований на підтримку людей, що потрапили в сумну категорію хворих.
«Всесвітній день хворого» був заснований 13 травня 1992 року нині покійним папою Іваном Павлом II. У своєму спеціальному листі, написаному з цього приводу, понтифік зазначив, що щорічне святкування «Всесвітнього дня хворого» має певну мету. Останню Папа Римський визначив так: «дати відчути співробітникам численних медичних католицьких організацій, віруючим, всьому громадянському суспільству необхідність забезпечення кращого догляду за хворими і немічними, полегшення їх страждань».

14 лютого - День Святого Валентина (День всіх закоханих)

14 лютого - День Святого Валентина (День всіх закоханих)Офіційно День усіх закоханих існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі ще з часів давніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували Lupercalia - фестиваль еротізма на честь богині кохання Juno Februata.
І на Русі було своє свято закоханих, от тільки відзначався він не взимку, а на початку літа. Він був пов'язаний з легендарною історією кохання Петра та Февронії і присвячений Купали - язичницький слов'янському богу, сину Перуна.
днак, язичество язичеством, але є у свята і конкретний «винуватець» - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правил імператор Клавдій II. Воюючих римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і війська був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів - шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як прогодувати сім'ю. І, щоб зберегти в своїх солдатів військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легионерам одружитися.
Але закохуватися-то солдати від цього не стали менше. І до їх щастя знайшовся чоловік, який, не бійся імператорського гніву, став таємно вінчає легіонерів з їх коханими. Їм був священик на ім'я Валентин з римського міста Терни. Мабуть, він був справжнім романтиком, так як його улюбленими розвагами було мирити посварившись, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметів їх пристрасті.
Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремщіка. За день до страти священик написав дівчині Прощальне лист, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.
Згодом, як християнський мученик, постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.
З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі та недостовірні). Втім і до 1969 р. церква не схвалює і не підтримувала традицій святкування цього дня.
Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме звідти повелося писати в День святого Валентина любовні записки - «валентинки». А ще в це свято люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.
Масово День святого Валентина відзначається з ХIII століття в Західній Європі, з 1777 року в США.
Традиція дарувати у цей день подарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм наречена марципани, які були досить дороги.
В Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-ті роки, і до сих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше подарунків, ніж жінки. Зазвичай це всілякі чоловічі аксесуари типу бритви, лосьйон, гаманця і так далі.
У пристрасні французів же в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичной Данії люди посилають один одному засушених білі квіти.
У Британії незамужніх дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на проходять чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суженый.
Але є в світі деякі країни, які особливо відзначилися у святкуванні Дня святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято ... офіційно заборонено, причому під страхом великих штрафів.

14 лютого - День комп'ютерник.

14 лютого - День комп'ютерник14 лютого - День комп'ютерники. Саме в цей день в 1946 році був запущений перший реально працюючий електронний комп'ютер ENIAC.
Звичайно, були і більш ранні комп'ютери, але це все прототипи та експериментальні варіанти. Якщо вже на те пішло, то першим комп'ютером взагалі була аналітична машина Беббіджа ... Але ENIAC був першим реально працюють на практичних завданнях комп'ютером. Між іншим, саме від ENIACа сучасні комп'ютери успадкували двійкову систему числення.

14 лютого - День святих Кирила і Мефодія, просвітителів слов'ян

14 лютого - День святих Кирила і Мефодія, просвітителів слов'янКирило і Мефодій - просвітителя слов'ян, покровителів Європи, творці слов'янської азбуки.
Близько 861 року обидва брата в складі візантійського посольства в Хозарський каганат двічі побували у Херсонесі, а потім були послані імператором Михайлом III у Велику Моравію, одне з найбільших держав Середньої Європи того часу.
Ця місія була організована на прохання моравського князя Ростислава (846 - 879 рр..), Який прагнув обмежити у своєму князівстві вплив німецького духовенства і хотів, щоб християнське вчення проповідувалося зрозумілою славянам мовою, а не на латині.
Кирило і Мефодій здійснили переклад книг Святого Письма з грецької на слов'янська мова, а так само літературу, необхідну для здійснення богослужінь. В основу перекладу лягли добре відомі вїм східно-болгарські діалекти.

15 лютого - Стрітення Господнє

15 лютого - Стрітення ГосподнєКоли втіленої Слова Божого настав час з'явитися на землі, тоді провидіння Божим уготована були деякі вибрані з людей - зустріти Його чудове, всеспасітельное явище, і донести його світу.
Одним з них був, повний Духа Святого старець Симеон, якому було обіцяно від Бога, що не вмре до тих пір, поки не побачить Христа Господнього. Це зустріч Симеоном і святкує щорічно свята Православна Церква.