Вітаю Вас Гість!
Понеділок, 19.11.2018, 11:41
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікавинки

Меню сайтаІсторія УкраїниОпитування

На скільки Вас задралa політика?
Всього відповіло: 2117


Меню для гостей сайту

Статистика

Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Реклама

Квітень

1 квітня - Іменини домового.

1 квітня - Іменини домового Першого квітня нікому не вірять. Звідки взялася ця приказка? Адже будь-яка прислів'я має під собою якусь основу. Для того, щоб це з'ясувати нам треба зануритися в минуле, саме там ховаються корені багатьох висловлювань і приказок. Історія наших предків має глибокі язичницькі корені, отзвуки яких ми можемо спостерігати й сьогодні. Все в тих же прислів'я, приказки, повір'я і прийме. Першого квітня наші язичницькі пращури справляли один занятной свято. Скоріше навіть не свято, а якийсь кордон. Цей день вважався Днем пробудження домового. Стародавні слов'яни вірили, що на зиму, він, подібно до багатьох тваринам і духам, впадає в сплячку і прокидався лише зрідка, щоб зробити необхідну роботу по дому. Спав домовой рівно до того часу, коли вже весна повністю вступить в свої права. А вона приходила, на думку предків зовсім не в березні, а в квітні. Точніше сказати, прихід весни ознаменувався днем весняного рівнодення 22 березня і всі наступні дні аж до 1-го квітня були днями зустрічі весни. Першого ж числа, весна приходила остаточно і безповоротно і головний дух-хранитель вогнища - домовой, мав прокинутися, щоб навести порядок в домі. Як відомо, коли ми довго спимо, а потім прокидаємося за покликом нашого будильника, чоловіка або мами, то часто буваємо, незадоволені цим. Ми позіхає і ворчім, чому нас розбудили так рано. Малі діти взагалі починають вередувала. А наш домовой має іноді повадки дитини, і після довго сплячки прокидається теж не дуже радісний. І тут же починає шаліть, а часом і хуліганити. То залишки муки з мішків висиплет, то грив коням заплутає, корів перепугает, білизна перепачкает. Звичайно, наш далекий предок намагався умасліть незадоволеного домового кашку, молочком та хлібом, але, як відомо, до хліба обов'язково повинні додаватися і видовища. Такими видовищами для прокинувшись духу ставали повсюдні гуляння, жарти, сміх людей у будинку, які розігрували один одного весь день. До того ж, щоб було веселіше домовому, так і всім оточуючим, мешканці будинку надягали одяг навиворіт, подібно самому духу пращури, який, як відомо, має свою хутрових жилетку швами назовні, на ногах повинні були неодмінно красуватися різні шкарпетки або взуття, а в розмові все намагалися обдурити один одного або пожартувати, щоб господар-батюшка домовой забув, що він нещодавно прокинувся. Згодом, про зустріч весни, і умасліваніе домового першого квітня забули, але традиція жартувати, розігрувати і обманювати в цей день, залишилася. Як залишилася приказка - першого квітня нікому не вірять. І тепер ви знаєте чому.

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги Починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги (IСВD), підкреслюючи тим самим неминущу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі. Щороку одна з національних секцій IВВУ виступає спонсором цього чудового свята.
Традиційно ця секція запрошує популярного письменника написати Послання дітям світу та відомого художника для створення до Міжнародного дня дитячої книги свого оригінального плаката.

3 квітня - Водопол (День Водяного).

3 квітня - Водопол (День Водяного) Водяний прокидається від зимової сплячки. Водяний дух ослаб за зиму. Йому нині не зле чимось поживитися да царство своє водяне оглядеть.
У цей день рибалки приходили до води в опівночі поласувати Водяного-дідуся. Рибалки пригощали Водяного, утаплівая чужу кінь: «Ось тобі, дідусь, Гостинець на новосілля: Люби, жалуй нашу родину». Для цього випадку у циган купували саму негодную коня. Коли ж рибалки задобрити його добрим гостинців, конячка, то він миримося, стереже рибу, переманює до себе великих риб з інших річок, рятує рибалок від бурі і потоплення, не рве неводов і бредни. В інших місцях рибалки наділяють Водяного гостинців, виливаючи в річку олія, примовляючи: «Ось тобі, дідусь, гостинців на новосілля. Люби так жалуй нашу родину ».

4 квітня - День святого Ісідора (покровителя Інтернету)

4 квітня - День святого Ісідора (покровителя Інтернету) Католицький Cвято Ісідор Севільський (Isidore of Seville), єпископ Севільський (560-636), здобув популярність не тільки завдяки своєму благочестям, але й любові до наук. Він автор однієї з перших книг з етимології, першим представив роботи Арістотеля в Іспанії, був реформатором і людиною широких поглядів. Святий Ісідор вважається покровителем учнів та студентів, а в 1999 році папа Іван Павло II офіційно назвав святого Ісідора покровителем користувачів комп'ютерів та Інтернету.


5.04.09 - День геолога

5.04.09 - День геолога День геолога був заснований в ознаменування заслуг радянських геологів у створенні мінерально-сировинної бази країни Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 березня 1966 р.
Відзначається щорічно в першу неділю квітня.
Ініціаторами звернення до Президії Верховної Ради СРСР виступила група видатних радянських геологів на чолі з академіком А.Л. Яншіним. А приводом для звернення стало відкриття в 1966 р. перший родовищ Західно-Сибірської нафтогазоносних провінцій.

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці В давнину святу Благовіщення давали різні імена: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок спокутування, Благовіщення ангела Марії. Про те, де і як вперше з'явився свято Благовіщення, нічого невідомо. Відомо, що в 560 році імператор Іустініан вказав дату святкування Благовіщення - 25 березня (7 квітня за новим стилем).
Назва свята - Благовіщення - передає головний зміст його: возвещеніе Діві Марії благої вісті про зачаття і про народження Нею Богомладенца Христа.
Подивимося на ікону свята: ангел сходить до діви, щоб їй донести «Добру звістку». Архангел Гавриїл приніс Діві Марії найбільшу новина - Син Божий стає Сином людським. Виповнюється пророцтво Ісаї, Богородиця відповідає згодою на звістку ангела: «Нехай буде мені згідно з словом твоїм». Без цього добровільної згоди Бог не міг би стати людиною. Він не міг би втілитися, тому що Бог не діє силою, не примушує нас ні до чого. Людині дана повна свобода відповісти Богу згодою і любов'ю.

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

7 квітня - Всесвітній день здоров Всесвітній день здоров'я відзначається в день створення Всесвітньої організації охорони здоров'я - ВООЗ - у 1948 році. За час, що минув з цього моменту, членами Всесвітньої організації охорони здоров'я стали близько двохсот країн світу. Щорічне проведення Дня здоров'я стало традицією з 1950 року. Він проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров'я в їхньому житті, і вирішити, що їм потрібно зробити, щоб здоров'я людей в усьому світі стало краще. Щороку Всесвітній день здоров'я присвячується глобальним проблемам, що стояв перед охороною здоров'я планети і проходить під різними девізами: «У безпеки твоєї крові - спасіння життя багатьох», «Активність - шлях до довголіття», «Вагітність - особлива подія в житті. Зробимо його безпечним »,« Захистимо здоров'я від змін клімату »... У 2009 році головною темою Всесвітнього дня здоров'я є безпека медичних установ і готовність працівників охорони здоров'я надавати допомогу людям, що постраждали в надзвичайних ситуаціях. В усьому світі пройдуть заходи, присвячені пропаганді безпечних конструкцій медичних закладів і поліпшення готовності до надзвичайних ситуацій.

10.04.09 - Католицька Страсна п'ятниця (Велика п'ятниця).

10.04.09 - Католицька Страсна п Страта розп'яття на хресті була самою ганебною, самої болісної і самої жорстокої. Такий смертю страчували в ті часи тільки найбільш затяті лиходіїв: розбійників, убивць, бунтівників і злочинних рабів. Муки розп'ятого людини неможливо описати. Крім нестерпним болей у всіх частинах тіла і страждань, розп'ятий відчував страшну спрагу і смертельну душевну тугу. Смерть була настільки повільна, що багато мучилися на хрестах по декілька днів. Навіть виконавці страти, - звичайно, люди жорстокі, - не могли холоднокровно дивитися на страждання розп'ятих. Вони готували питво, яким намагалися або вгамувати нестерпну спрагу їх, або ж домішкою різних речовин тимчасово затемнились свідомість і полегшити муки. За єврейським законом, повішений на реве вважався проклятим. Начальники іудейські хотіли навіки зганьбив Ісуса Христа, Його присудили до такої смерті. Коли привели Ісуса Христа на Голгофу, то воїни подали Йому пити кислого вина, змішаного з гіркими речовинами, щоб полегшити страждання. Але Господь, спробувавши, не захотів пити його. Він не хотів вживати ніякого засобу для полегшення страждань. Ці страждання Він прийняв на Себе добровільно за гріхи людей; тому і бажав перенести їх до кінця. Коли все було приготовлено, воїни розіп'яли Ісуса Христа. Це було близько полудня, по-гебрейському в 6-м часу дня. Коли ж розпинають Його, Він молився за Своїх мучитель, кажучи: «Отче! прости їм, бо вони не знають, що роблять ». При хресті Рятівника стояли Матір Його, апостол Іоанн, Марія Магдалина і ще декілька жінок, почитати його. Неможливо описати скорботу Божої матері, що бачили нестерпним муки Сина Свого! Ісус Христос, побачивши Матір Свою і Іоанна тут стоїть, якого особливо любив, говорить Матері Своїй: «Жено! ось, син Твій ». Потім говорить Іоанну: «ось, Матір твоя». З цього часу Іоанн узяв Матір Божу до себе в будинок і піклувався про неї до кінця її життя. Між тим, під час страждань Спасителя на Голгофі сталося велике знамення. З тієї години, як Спаситель був розп'ятий, тобто з шостої години (а по нашому рахунку з дванадцятого години дня), сонце померкло і настала темрява по всій землі, і тривала до самої смерті Спасителя. Ця надзвичайна, всесвітня темрява була відзначена язичницькими письменниками-істориками: римським астрономам Флегонта, Паллу і Юніем Афріканом. Знаменитий філософ з Афін, Діонісій Ареопагіт, був у цей час у Єгипті, в місті Геліополе; спостерігаючи раптову темряву, сказав: «або Творець страждет, чи світ руйнується». Згодом Діонісій Ареопагіт прийняв християнство і був першим афінським єпископом. .

11 квітня - Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів.

11 квітня - Міжнародний день визволення в 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. 11 квітня 1945 року в'язні Бухенвальда підняли інтернаціональна повстання проти гітлерівців, і вийшли на свободу. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахи фашистських застенках. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесовцев, в'язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. .

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики.

12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики 12 квітня весь світ відзначає День авіації та космонавтики. Це особливий день - день тріумфу науки та всіх тих, хто сьогодні займається космічною галуззю.
12 квітня 1961 року громадянин СРСР майор Ю.А. Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальної облетить Землі, відкривши еп[...цензура...] пілотованих космічних польотів.
Політ, яка тривала всього 108 хвилин, став потужним проривом в освоєнні космосу. І сьогодні ми бачимо вражаючі успіхи космічної техніки - навколо Землі обертаються десятки тисяч супутників, космічні апарати сіли на Місяць і Венеру і привезли звідти зразки грунту. На Марс і Венеру опускалися автоматичні зонди, кілька космічних апаратів покинули межі Сонячної Системи і несуть на собі послання неземною цивілізацій.

12.04.09 - Вхід Господній у Єрусалим (Вербна неділя)

12.04.09 - Вхід Господній у Єрусалим (Вербна неділя) Урочистий вхід Ісуса в Єрусалим був вступом Його на шлях хрещених страждань. Про цю подію розповідають у своїх Євангеліях всі чотири євангеліста (див. Мф. 21,1-11; Мк. 11,1-11; Лк. 19,29-44; Ін. 12,12-19). У євреїв був звичай: Царі і переможці в'їжджають Єрусалим на конях або ослах, і народ урочистими криками, з пальмовим гілками в руках зустрічав їх. Виконуючи пророцтва Старого Завіту (див. Зах. 9,9), Христос саме таким урочистим чином в'їжджають в Єрусалим, але не як Цар земної або переможець у війні, а як Цар, Царство Якого не від світу цього (Ів. 18,36) , як Переможець гріха і смерті. Єврейський народ, що знаходився під римським ярмом, очікував Месію як політичного визволителя, і всім здавалося, що Чудотворец, вчора воскресивши Лазаря й колись нагодувавши 5 тисяч народу, цілком може бути саме тим земним правителем, який приведе свій народ до політичної незалежності й земній царству насолоди . З тих, що тоді на вулицях Єрусалиму тільки Один Христос знав, що замість земного царства Він приносить людині Царство Небесне, замість позбавлення від земного рабства Він звільняє людину від рабства набагато гіршого - від рабства гріха. Він Один знав, що шлях, всіяна нині пальмовими гілками, веде до Хреста і Голгофі. Це царський прославление Христа перед Його смертю Церква згадує для свідчення, що страждання Спасителя були вільними. Це свято на Русі давно називається Вербною воскресінням. Назва ця походить від того, що на це свято віруючі приходять з гілками, як правило, івових рослин - верби, верби, ветли або інших дерев, які першими розпускаються навесні, в ознаменування тих гілок, які різали іудеї, зустрічайте Ісуса у Єрусалимі. Звичайно, на півдні використовують квіти і гілки інших дерев, як правило, пальм. У Росії, де таких дерев немає і де перша розпускається верба, з давніх часів стали використовувати її гілки, чому і сам свято став називатися Вербною воскресінням. Але справжнє його назва - Вхід Господній у Єрусалим, або Тиждень Ваій, квітконосного воскресіння. У цей святковий день, як і у свято Благовіщення Пресвятої Богородиці, незважаючи на триваючий Великий піст, дозволяється вкушання рибних страв.

12.04.09 - Католицька Пасха

12.04.09 - Католицька Пасха Для віруючих Пасха - свято воскресіння Христа. Але корені цього свята глибокі і пов'язані з дохристиянські культом вмирають і воскресають богів рослинності, шанованих ще в Древньому Сході. По суті своїй це стародавнє свято весняної пробуджується природи, переосмисленний в дусі християнської легенди на європейської грунті.
Вранці в Пасхальне неділю після богослужіння діти й молодь обходять будинки з піснями і вітаннями, схожими з різдвяними коляди. Серед великодніх розваг найбільш популярні ігри з фарбованих яйцями: їх кидають одне в одного, катають по похилій площині, розбивають, разбрасивая шкаралупу і т.д. Фарбований яйцями обмінюються рідні і знайомі, хресні дарують їх дітям-хрещеників, дівчата - улюбленим, в обмін на пальмові гілки. .

13.04.09 - Пасхальний понеділок.

13.04.09 - Пасхальний понеділок Пасхальний понеділок святкується у пам'ять про перший день після воскресіння Христа. У Біблії розповідається, що, воскреснувши, Христос неузнанним з'явився двом своїм опечаленним учням, розділив з ними шлях до села Еммаус, неподалік від Єрусалиму, і вечеря. «... Взяв хліб, і поблагословив, поламав і дав їм. Тоді очі відкрилися їм, і пізнали Його. Але Він став для них невидимий. І вони сказали один одному: Чи не палало нам серце обом, коли промовляв Він до нас по дорозі, і коли виясняв нам Писання? І, вставши в той же час, і повернулись до Єрусалиму, і знайшли там разом одинадцять апостолів і тих, що з ними, які розповідали, що Господь дійсно воскрес, і з'явився був Симонові. І вони розповіли, що сталось було на дорозі, і як пізнали Його в ламанні хліба. Коли вони говорили оце, Сам Ісус став посеред них і сказав їм: мир вам ».

14 квітня - День ДАІ МВС України.

14 квітня - День ДАІ МВС України У цей день про всій Україні проходять святкові заходи. Від Бессарабки до Майдану Незалежності на 15 майданчиках проводяться різноманітні конкурси, вікторини, змагання, шоу. На майданчику «Медичної допомоги» працівники Міністерства охорони здоров'я показують, як потрібно надавати потерпілому першу медичну допомогу при різних травмах: переломах, кровотечі, втрати свідомості і т. п. Дії лікарів близько чотирьох годин стоіческі «терпить» пластмасовий манекен. На стенді страховиків розповідають про різних видах страхування, необхідності обов'язкового страхування (ОСЦПВ) і роз'яснювали, як працює механізм відшкодування збитку

17.04.09 - Велика П'ятниця (Спогад Святих рятівних Страстей).

17.04.09 - Велика П Служба у Велику П'ятницю присвячена спогади хресної смерті Спасителя, зняття з Хреста Його тіла і похованню Його.
На утрені (яка традиційно служити ввечері у Великий четвер) посеред храму читаються дванадцять Євангельських читань, обраних з усіх чотирьох євангелістів, що розповідають про страждання Спасителя, починаючи з останньої бесіди Його з учнями на Таємної Вечері і закінчуючи похованням Його в саду Йосифа Арімафейского і приставлених військової варти до Його труни. Під час читання Євангелія віруючі стоять з запаленими свічками, показуючи цим з одного боку те, що слава і велич не залишили Господа і під час Його страждань, а з іншого боку - гарячу любов до свого Спасителя.

18.04.09 - День довкілля в Україні.

18.04.09 - День довкілля в Україні День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня з 1998 року згідно Указу Президента України «Про День навколишнього середовища» № 855/98.
У цей день громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.

18 квітня - Міжнародний день пам'яток та історичних місць.

18 квітня - Міжнародний день пам Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'ятників і визначних пам'яток місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.
У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомпросу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставиться в обов'язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність , не распахівалісь, не розкопують в будь-яких господарських цілях, а в колі пам'яток залишалася б недоторканною охоронна смуга від однієї сажени і більше, в залежності від розміру і значення пам'ятника».

19.04.09 - Пасха.

19.04.09 - Пасха Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

О, як чудодійні ці слова! Коли ми їх вимовляє або чуємо, в наших серцях загорається вогні святої радості про Господі Ісусі Христі Воскреслому. І де б вони не вимовляється, де б ці слова ні лунали, де б не чулися, - усюди вони викликають трепетаніе в кожному серці і від них все яскравіше спалахує полум'я віри в душі кожного славлять воскреслого Господа.
«Христос Воскресе!» - Ми говоримо з відчуттям духовного захоплення; їх хочеться вимовляти без кінця, слухаючи у відповідь інші два святих слова: «Воістину Воскрес!»
Христос воскрес! - І для всього мироздания почалася справжня весна, світлий, радісний ранок нового життя. Воскресіння Господа Ісуса - перша дійсна перемога життя над смертю.
Подія Воскресіння Христова - найбільший християнське свято. Це є свят Свято і Торжество з торжеств, знамення перемоги над гріхом і смертю і початок буття світу, викупленцями і освяченого Господом Ісусом Христом. Свято це називається ще Пасхою, тобто Днем, в який довершилось наше перехожденіе від смерті - до життя і від землі - до неба.
Пасхальна служба починається опівночі з суботи на неділю; вся вона виконана духовної радості та танці. Вся вона - урочистий гімн Світлого Христова Воскресіння, примирення Бога і людини, перемоги життя над смертю.
Свято Великодня щороку здійснюється в різні числа місяця і час його святкування «переходить» за своєю датою, але завжди доводиться на недільний день. Всі свята, пов'язані календарно з Великоднем (а це Вербна Неділя, Великдень, Вознесіння і Трійця) теж міняють свою дату і називаються переходящими або рухливими. Інші двунадесятих свята (Різдво Христове, Хрещення, Сретенье та ін) мають постійну дату і називаються непереходящімі або нерухомими.


22 квітня - Лельник.

22 квітня - Лельник Семантика свята пов'язана з тим, що Юр'їв день був днем першого вигону худоби в поле.
Аналогічні свята існують у самих різних народів Європи. В Італії відзначають прімаверу - день перший зелені, у Греції ще з античних часів святкують у цей день повернення на землю Персефони, дочки богині родючості Деметри.
Для сучасної людини ім'я Лелі асоціюється з казкою А.Н. Островського «Снігуронька» де Лель представлений як прекрасний юнак, який грає на сопілці. У народних піснях Лель є персонажем жіночого роду - Леля, а основними учасниками, присвяченого йому свята були дівчата.
Свято «Лельник» зазвичай святкувався 22 квітня, напередодні Юрьева дня (Єгор вешнего). Ці дні називалися також «Червоної гіркою», оскільки місцем дії ставав пагорб, розташований неподалік від села. Там встановлювали невелику дерев'яну або дерново лаву. На неї саджали найкрасивішу дівчину, яка і виконувала роль Лялі (Лелі). Праворуч і ліворуч від дівчини на пагорбі на лаву укладалися приношення. По один бік размещался коровай хліба, а з іншого боку знаходився глечик з молоком, сир, масло, яйце і сметана. Навколо лави розкладали сплетені вінки. Дівчата водили хоровод навколо лави і співали обрядові пісні, в яких славили божество як няньку і подательніцу майбутнього врожаю. По ходу танцю і співу сидів на лавці дівчина надягала на своїх подруг вінки. Іноді після свята на пагорбі розпалювали багаття (олелію), навколо якого також водили хороводи і співали пісні.
Показово, що в обрядах, присвячених Лелі, завжди був відсутній мотив похорону, присутній в інших літніх свят, наприклад, у Русальна тижня і День Івана Купали.
У весняній обрядовості, повсюдно у всьому слов'янському світі широко застосовувалися різні магічні дії з яйцями. Протягом всієї весни відбувалася розфарбовування яєць «писанок», «крашенок» - і різні ігри з ними. Церковний пасхальний календар значною мірою заслін архаїчні сутність обрядів, пов'язаних з яйцями, але зміст розпису писанок веде нас в глибоку архаїка. Тут є і небесні олені, і картини світу, і безліч древніх символів життя і родючості. В етнографічних музеях зберігається тисячі писанок, є, наймасовішим спадщиною язичницьких уявлень.22 квітня - Міжнародний день Землі.

22 квітня - Міжнародний день Землі Цей день, на відміну від Дня Землі, що проводиться в березні, покликаний об'єднувати людей планети в справі захисту навколишнього середовища.
Всесвітня акція День Землі почалася в США 22 квітня 1970 року.22.04.09 - Міжнародний день секретаря.

22.04.09 - Міжнародний день секретаря Міжнародний день секретаря (Formerly Secretaries Day) почали відзначати з 1952 року в США. Цей день проходить в рамках, також стала традиційною в США, тижня професійних адміністративних працівників (Administrative Professionals Week).
Свято святкується в середу останньої повної тижня квітня.
Зараз це свято відзначають не тільки секретарі, але й всі ті, від кого залежить робота офісу. Це й помічники директора, і офіс-менеджери, і асистенти.

23 квітня - Всеукраїнський день психолога.

23 квітня - Всеукраїнський день психолога Знаменитий психолог минулого сторіччя Жан Піаже передбачив, що в XXI сторіччі психологія стане провідною наукою. Судячи з усього, його прогноз починає збуватися.
Часто говорять, що психологія - це наука про душу, з якої виключено дослідження душі. Психологія відповідає на питання про те, чому людина поводиться так чи інакше.
Життя людини - дуже непередбачувана і бурхлива. Вона може дарувати нам хвилини щастя і, в той же час, приносити багато клопотів, неприємностей і зла. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і він може втратити надію, віру в себе, а найголовніше - своє здоров'я.
Уникнути цього нам допомагають мудрі поради досвідчених фахівців - психологів, чий професійне свято - Всеукраїнський день психолога - відзначається в Україні 23 квітня.

23 квітня - Всесвітній день книг і авторського права

23 квітня - Всесвітній день книг і авторського права 23 квітня - символічна для світової літератури дата: у цей день в 1616 році померли Сервантес, Шекспір і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон, X. Лакснесс, Володимир Набоков, Дж. пла і Мануель Мехіа Вальехо. Цілком природно, що відбувалася в 1995 році в Парижі Генеральна конференція ЮНЕСКО, вирішила віддати в цей день данину поваги книг і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства, тоді і був заснований Всесвітній день книг і авторського права і Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів толерантності в дитячої та юнацької літератури.

23 квітня - Ярило Вешній

23 квітня - Ярило Вешній У цей день проводиться важливий обряд - Отмиканіе Землі, або по-іншому - зародилося. У цей день Ярила «отмикает» (запліднюється) Мати сиру-Землю і випускає росу, від чого починається бурхливе зростання трав.
Якщо сприятиме погода, в цей день відбувається урочистий вигону худоби на пасовищі - на Яріліну росу. Перед виженуть скотина, господарі гладити тварин по хребту Фарбований в червоний або жовто-зелений колір яйцем, яким потім обдаровує пастуха. Після чого худобу виганяли гілкою верби у двір і годували «бяшкамі» - особливими хлібці. Перед виженуть з двору під ноги скотини викладали пасок, щоб вона переступила через нього. Це робилося для того, щоб худоба знав дорогу додому. Випасають худобу до тих пір, поки роса спаде.

24 квітня - Міжнародний день солідарності молоді.

24 квітня - Міжнародний день солідарності молоді. Міжнародний день солідарності молоді відзначається щорічно з 1957 року за рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді.
Цей пам'ятний день є ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді.
Об'єднання зусиль молодіжних, громадських організацій, широких верств населення, людей небайдужих, душею болеющіх за майбутнє своїх дітей і онуків, дозволить підсилити контроль суспільства за дотриманням прав молоді, підвищенням організованості і творчої активності молоді в реалізації економічних, соціальних, науково-технічних і етичних проблем суспільства, зміцнення спадкоємності поколінь, законності і правопорядку.

26 квітня - Міжнародний день інтелектуальної власності.

26 квітня - Міжнародний день інтелектуальної власності 26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності. Генеральна асамблея Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) на своєму засіданні у вересні 2000 року прийняла рішення про заснування цього свята. При цьому вона виходила з того, що 26 квітня знаменує собою народження ВОІВ, організації, покликаної сприяти охороні і розвитку інтелектуальної власності в усьому світі.
Міжнародний день інтелектуальної власності надає можливість підкреслити значення інновацій у повсякденному житті людини і вдосконаленні суспільства.
Патенти, товарні знаки, авторське право і суміжні права як результати творчості і знань є потужними інструментами сприяння економічному і культурному розвитку.

26.04.09 - Всесвітній день Поріднених міст.

26.04.09 - Всесвітній день Поріднених міст Всесвітній день Поріднені міст проводиться щороку в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації Поріднені міст (ВФПГ), створеної понад 40 років тому.
Всесвітня федерація Поріднені міст (ВФПГ) - міжнародна неурядова організація, мета якої - зміцнення дружніх зв'язків між містами різних держав. Заснована в 1957 році. Об'єднує понад 3 500 міст більш ніж 160 країн.

28 квітня - Всесвітній день охорони праці.

28 квітня - Всесвітній день охорони праці Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з тим, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабами проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Уперше він відзначався в 2003 році.
Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам'яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам'ять про працівників, загиблих і постраждалих на роботі.
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішеним проблем охорони праці.


28.04.09 - Радоніца.

28.04.09 - Радоніца У вівторок другий седмиці по Пасхи, через день після Фомін тижні (Антіпасхі), Православна Церква встановила поминання спочилих, перше після свята Пасхи.
Цього дня християни як би розділяють пасхальну радість про воскресіння Спасителя з членами Церкви, вже залишили цей світ. За свідченням святителя Іоанна Златоуста (IV ст.), Це свято відзначалося на християнських кладовищах вже в давнину.
Етимологічно слово «радоніца» сходить до слів «рід» і «радість», причому особливе місце Радоніци в річне коло церковних свят - відразу після Світлої великоднього тижня - як би зобов'язує християн не сумувати і не ремствувати з приводу смерті близьких, а, навпаки, радіти їх народженню в іншу життя - життя вічне. Перемога над смертю, одержана смертю і воскресінням Христа, витісняє печаль про тимчасову Розлучається з рідними.
Саме на Радоніцу існує звичай святкування Пасхи на могилах покійних, куди приносяться фарбованих яйця та інші великодні страви, де звершується поминальна трапеза і частина приготованого віддається нищей братії на помине душі. Таке спілкування з усопшему, виражене через прості побутові дії, відображає віру в те, що вони і після смерті не перестають бути членами Церкви Того Бога, що «не є Богом мертвих, а живих» (Мф. 22, 32).

29 квітня - Міжнародний день танцю.

29 квітня - Міжнародний день танцю Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».
Жан Жорж Новер (29.4.1727-19.10.1810) - французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпрі. Виступав як танцівник і очолював балетних трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.
Новер розробив принципи героїчного балету та балету-трагедії. У 1759 вийшов його знаменитий працю «Листи про танці і балетах», де Новер обгрунтував принципи балету-п'єси, втілює засобами дієвих пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

30 квітня - Родоніца.

30 квітня - Родоніца Тридцятого квітня закінчуються останні весняні холоду. З заходом сонця відкривають зачина.
У цей день поминають предків, закликають їх відвідати землю: «Летіть, милі діди ...». Ходять на могили, приносячи поминальні дари: млинці, вівсяних кисіль, пшоно кашу, фарбування яйця-писанки. Після зачина починається Тризна: воїни на горі «боряхуся по мерця», показуючи своє бойове мистецтво. З високої гори катають фарбування яйця, змагаючись. Перемагає той, чиє яйце укатітся далі, не розбившись. До опівночі, на тій же горі розкладають дрова для великого вогнища. З настанням ранку пригощають печивом у вигляді жайворонків, відпускають живих птахів з кліток на волю, закликаючи весну.

30 квітня - Вальпургіева ніч.

30 квітня - Вальпургіева ніч Вальпургіева ніч - це найбільш значний з язичницьких свят, присвячене родючості. Вальпургіева ніч відзначається вночі 30 квітня в ознаменування розквітають весни.
Назва Вальпургіевой ночі пов'язано з ім'ям святої Вальпургі, Уімбурнской монахині,