Вітаю Вас Гість!
Четвер, 24.05.2018, 10:26
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Цікавинки

Меню сайтаІсторія УкраїниОпитування

Хто має право жити на Україні?
Всього відповіло: 2393


Меню для гостей сайту

Статистика

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Реклама

Березень

1 березня - всесвітній день цівільної оборони.

1 березня - Всесвітній день цивільної оборони У 1931 році з ініціативи кількох держав французький генерал медичної служби Жорж Сен-Поль заснував у Парижі «Асоціацію Женевських зон» - «зон безпеки» для створення за допомогою двосторонніх і багатосторонніх угод локальних зон безпеки в усіх країнах, яка потім була перетворена в Міжнародну організацію цивільної оборони (МОГО).
У 1972 році МОГО отримала статус міжурядової організації. В даний час в МОГО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача.

Це свято відзначається в країнах - членах МОГО з метою пропаганди знань про цивільної оборони та підняття престижу національних служб порятунку. День 1 березня обраний не випадково. Саме в цей день вступив в силу статут МОГО, який схвалили 18 держав.
Серед напрямків діяльності МОГО слід виділити наступні: підготовка національних кадрів в галузі управління в період надзвичайних ситуацій; надання технічної допомоги державам у створенні і вдосконаленні систем попередження НС і захисту населення; пропаганда досвіду і знань з ГО та питань управління в період НС. Підготовка фахівців проводиться в Навчальному центрі ГО в Швейцарії.

1 березня - День Марени

1 березня - День МарениОстанній свято злих Навьіх Богів перед приходом Весни.
День Мари Марени - Великої Богині Зими і Смерті. Мара-Морена - могутнє і грізне Божество, Богиня Зими і Смерті, дружина Кощея, сестра живі І Леля.
В народі вона була названа Кікіморой одноглазой. Збереглося приказку, згадує в цей день: «Вздел Ярило зиму (Марени!) На вила».
В народі вона була названа Кікіморой одноглазой
Згадують і шанують в цей день богиню, що проведе народ до Калинова мосту. Володіння Морени, згідно Стародавній сказу, лежать за чорної Рікою смородиною, що розділяє явь і Навь, через яку перекинути Калинов Міст, що охороняється Трехглавим вужем.
Народні прикмети до цього дня:
Якщо в цей день в полудень видно сонця, весна буде рання, якщо мете хуртовина - вся тиждень метельная.

Чим більше випаде снігу, тим вище урожай зернових.
Якщо в мороз вспотелі оконніци і рами - чекай потепління.

1 березня - Всесвітній день котів.

1 березня - Всесвітній день котівВітаємо всіх котів з їхнім «професійним святом», які відзначаються 1 березня Всесвітнім днем кішок, і закликаємо людей створити кожній кішці свій будинок. Бажаємо всім кішкам мати свій будинок, щоб вони були щасливі і здорові. А людина повинна зробити все для цього. Бажаємо всім кішкам мати свій будинок, щоб вони були щасливі і здорові. Фелінологія - наука про кішок, наголосила, що кішки - це розумні тварини, і якщо, на відміну від собак, вони не приносять покинутих господарем палку, то лише тому, що «кішка не вважає себе зобов'язаною виконувати дурні накази людини». Фахівці з кішкам відзначили, що вони стільки років живуть з людиною, що відчувають себе рівними йому. Тому з ними треба звертатися уважительно, ни в коем случае не наказувати їм, а пояснювати і заохочувати гарне поведінку.
Особливо кішки люблять, коли їх гладять за вухом і під підборіддям. Причому більше ласкаві і товариська саме коти, а кішки більш капризна.

2.03.09 - Початок Великого посту

2.03.09 - Початок Великого постуПіст Святий Чотиридесятниці і Страсної седмиці називається Великим постом по особливій важливості його встановлення. Він встановлено головним чином у пам'ять сорокадневного посту Ісуса Христа, незабаром після Свого хрещення удалившихся в пустиню і постив там (Мт. 4, 2), а також сорокадневного посту Мойсея (Вих. 34, 28) та Іллі (3 Цар. 19, 8 ).
Про те, що пост був установлений апостолами і тривав сорок днів майже з початку його встановлення, є свідоцтва з глибокої давнини, а сама назва «Чотиридесятниці» часто зустрічається в древніх письмових пам'ятниках.
Однак дотримуються посту Святий Чотиридесятниці (тривали всюди 40 днів) у стародавній Церкві не в один і той же час. Це залежало від неоднакового числення днів посту і днів, коли він дозволяється. У Східних Церквах існуючий і досі порядок зберігання Великого посту установився в IV столітті.
Великий піст складається з сорокадневного посту (Чотиридесятниці) і поста Страсної седмиці «заради рятівних пристрастей» Христових. У Постановах апостольських про Великому посте говориться: «Так відбувається цей пост (Чотиридесятниці) перш поста Пасхи (Страсної седмиці)» (Кн. 5, гл. I).
Стародавні християни дотримувалися Великий піст з особливою строгістю, утримуючись навіть від вкушання води до дев'ятого (третього по полудня) години дня. Їжу вкушал після дев'ятого години, вживаючи хліб і овочі. Заборонялися (VI Вселенського Собору прав. 56) м'ясо, молоко, сир, яйця.
Правила дотримання Великого Посту відображені і в Статуті церковному (Тіпікон, гл. 32). Особливо строгий піст Православна Церква наказує в своєму Статуті зберігати в першу і Страсну седмиці. У понеділок та вівторок першої седмиці пропонується дотримуватися вищу ступінь поста: «Аж ніяк зовсім ясті не подобаюсь». В інші тижні посту, крім суботи та неділі, - сухояденіе. У суботні та недільні дні дозволяється зварених їжа в оливі (рослинною олією). І тільки на свято Благовіщення, якщо він припадає не в Страсну Седмицю, дозволяється вкушання риби.
Церква суворо засуджує порушують Великий пост, але, діючи в дусі любові і милосердя Божого, не покладає правил пощенія у всій повноті на дітей, хворих, немічних та старих, не відчужує їх від участі у радості причащання і Пасхи. Але немічні тілом, як і здорові, зобов'язані під час Великого посту чинити справи любові і милосердя і, так само як і в інші пости, зберігати духовний піст від гріхів.
У численних стихира і тропаря служб Святий Чотиридесятниці Церква роз'яснює сутність істинного посту як засобу духовного відродження: час духовного подвигу, зміцнення себе в самовіддано, умертвіння гріховних побажань. Тому Церква у своїх піснеспіви Святу Чотиридесятниці називає веселим часом посту.

3 березня - Всесвітній день письменника

3 березня - Всесвітній день письменника«Всесвітній день письменника» відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного Пен-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований в 1921 році. Назва організації - абревіатура, утворена першими літерами англійських слів Poets - поети, essayists - очеркісти, novelists - романіст. Слід зазначити, що абревіатура в даному випадку збігається зі словом Pen - ручка в перекладі з англійської.
Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48-го конгресу Міжнародного Пен-клубу
Ідея створення організації належить англійської письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Голсуорсі. У 1923 році відбувся перший міжнародний конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, у той час пен-центри були створені в 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють у 130 країнах.
Це міжнародне об'єднання письменників, яке, як сказано в Хартії ПЕН-клубу, «виступає в захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між усіма країнами. Eго члени зобов'язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це представляється можливим.
ПЕН-клуб виступає в захист свободи преси і проти довільного застосування цензури в мирний час. ПЕН-клуб вважає, що необхідне просування людства до більш високим формам політичної та економічної організації вимагає вільної критики уряду, органів управління та політичних інститутів.
Оскільки свобода передбачає добровільну стриманість, члени ПЕН-клубу зобов'язуються виступати проти таких негативних аспектів вільної преси, як брехливі публікації, Навмисна фальсифікація, спотворення фактів або тенденційно бесчестная їх інтерпретація ради політичних, групових і особистих цілей ».

3 - Масляниця

МасляницяСвятковий тиждень Масляної, що дійшов до нас ще з язичницьких часів, відзначають нині Про традиції, атрибути, історію свята, і, головне, підготовку до Великого Посту. Масляниця, вона ж - сирний тиждень - це святковий цикл, збережений на Русі ще з язичницьких часів. У давніх слов'ян це було багатоденне веселе свято, ним проводжали зиму. Воно відзначалося дещо пізніше, ніж зараз, з 24 березня, та продовжувалося 14 днів. Після хрещення Русі Масляницю почали святкувати в останній тиждень перед Великим постом, за сім тижнів до Великодня, проте постійної дати немає, оскільки це - так зване «рухоме» святом. Головні атрибути Масляної – млинці і народні гуляння. На честь сонця спочатку пекли прісні коржі, а коли навчилися квасити тісто, стали робити млинці. Древні вважали млин символом сонця і вірили, що разом з млинцем вони з'їдають часточку сонячного тепла і могутності. В народі ж кожен день масляної має свою назву. Понеділок - зустріч. До цього дня добудовували гірки, гойдалки, балаган. Більш заможні починали пекти млинці. Перший млинець віддавали біднякам на поминки покійних. Вівторок - загравання. Зранку молоді люди запрошували одне одного кататися з гір, поїсти млинців. Середа - ласунка. У цей день зять приходив «до тещі на млинці». Крім зятя теща запрошувала й інших гостей. Четвер - велике гуляння. З цього дня Масляниця розгорталася на всю. Народ залучався до усіх можливих потіх: льодяних гірок, балаганів, гойдалок, катання на конях, карнавалів, кулачних боїв. П'ятниця - тещин вечір. Зяті запрошували у гості своїх тещ, пригощали їх млинцями. Субота - зовиціни посиденьки. Молоді невістки запрошували у гості до себе зовиць. Останній день Масляної - Прощена неділя. Православні приходять до храмів, просять один в одного прощення, а у відповідь чують: «Бог простить». Після цих діалогів, які не розпов­сюджувалися лише на дітей, люди цілувалися. Вважалося, що саме в цей день має відбутися страшний суд, а тому годилося помиритися з тими, хто на цьому світі. В православній церкві починають здійснювати Великопісні служби. А вже наступного дня (цього року 2 березня) розпочинають суворий і довготривалий піст.

8 БЕРЕЗНЯ

8 березня 8 березня 1857 року в Нью-Йорку зібрались на маніфестацію робітниці швейних та взуттєвих фабрик. Вони вимагали 10-часовий робочий день, світлі та сухі робочі приміщення, рівну з чоловіками заробітну плату. В 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу долучитися до боротьби за рівноправ’я. Відгукнувшись на цей заклик, жінки багатьох країн долучаються до боротьби проти злиденності, за право на труд, за повагу до своєї гідності, за мир. В 1911 році це свято вперше відзначалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді більш мільйона чоловіків і жінок взяли участь в маніфестаціях. Крім права обирати і займати керівні посади, жінки домагались рівних виробничих прав з чоловіками. А потім це свято відзначили 12 травня 1912 року. В Росії вперше Міжнародний жіночий день відзначався в 1913 році в Петербурзі. В проханні на ім’я міського голови було заявлено про організацію «…наукового ранку по жіночому питанню». Влада надала дозвіл, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралось півтори тисячі людей. В 1917 році жінки Росії вийшли на вулиці в останню неділю лютого з лозунгами «Хліба і миру». Через 4 дні імператор Микола II зрікся престолу, тимчасовий уряд гарантував жінкам виборче право. Цей історичний день випав на 23 лютого за юліанським календарем, який того часу використовувався в Росії, і на 8 березня за григоріанським календарем. Міжнародний жіночий день 8 березня з перших років Радянської влади став державним святом. С 1965 року цей день став не робочим. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні губив своє політичне забарвлення. Після розпаду Радянського Союзу день 8 березня лишився в переліку державних свят України. Відзначається Міжнародний жіночий день і в країнах СНД: в Азербайджані, Білорусії, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдові, Росії, Таджикистані, Туркменії, як Міжнародний жіночий день; в Узбекистані як День матері; у Вірменії його відзначають 7 квітня, як День материнства і краси. Існують дві версії, чому саме на цю дату пав вибір великої феміністки. Історія свята 8 березня починається в далекому 1910 році, коли член соціал-демократичної партії Німеччини комуністка Клара Цеткін на Міжнародній Конференції жінок в Копенгагені запропонувала щорічно 8 березня святкувати міжнародний день жінок. Одні джерела стверджують, що це пов‘язано з демонстраціями 1857 року в Нью-Йорку, коли американські текстильниці вийшли на вулиці, протестуючи проти низьких заробітків та поганих умов праці. А через півстоліття, у 1908 році вже їхні онучки в той же день вимагали заборону дитячої праці та надання жінкам права голосу на виборах. Проте інші джерела з неменшою наполегливістю переконують нас в тому, що Клара Цеткін запропонувала цю дату на честь єврейського свята пурім, який у 1910 році як раз припадав на 8 березня. А, як відомо, за національністю Цеткін належала саме до єврейського народу. . Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії. З історії- Перський цар Ахашверош (Ксерокс) (465—85 рр. до н. е.), за юдейською легендою, прогнав за непослух свою дружину і одружився з Естер — сиротою, яку виховував дядько Мордехай. Цар мав візира Гамана, котрому вклонялися всі, окрім юдеянина Мордехая. Ображений Гаман сказав цареві, що юдеї не коряться і не поважають царя. Повіривши, цар доручив Гаманові знищити юдеїв. Тоді Естер зізналася цареві, що вона юдейка і нагадала, що Мордехай свого часу врятував Ахашверошу життя, і впросила царя покарати Гамана. Цар піддався намові Естер — Гамана було вбито. Після цього Мордехай став другом царя, а юдеї дістали в царстві владу, скориставшись якою повісили десятьох Гаманових синів та вбили 75 тисяч своїх ворогів.Відтоді ця кривава подія стала національним святом юдейського народу і відзначається щорічно 8 березня як свято Пурім або день Гамана Яка з цих версій вам до вподоби більше, вирішувати тільки вам! А взагалі Клара Цеткін була дуже цікавою особистістю. Все своє життя вона поклала на боротьбу за права жінок: організовувала різні акції, маніфестації, конференції, і навіть видавала журнал “Рівність”. Наприклад, вона дуже боролася проти лінгвістичної дискримінації слабкої статі, бо слова на кшталт “вчителька” чи “робітниця” вона вважала образливими для жінок, та вимагала, щоб представниць такої професії називали виключно “вчитель” та “робітник” відповідно.

9 березня - Міжнародний день ді-джея (World DJ Day)

9 березня - Міжнародний день ді-джея (World DJ Day)World DJ Day - це не тільки офіційне свято, але і важлива благодійна подія, яка проводиться від імені міжнародної клубної індустрії з 2002 року. Щороку 9-го березня в рамках Дня Ді-джея по всьому світу проходить благодійна акція в допомогу дитячим організаціям. Ініціаторами заходу виступають фонд World DJ Fund та організація Nordoff Robbins Music Therapy, яка використовує музику для лікування дітей і дорослих. Весь прибуток, отриманий ді-джеями, клубами, радіостанціями та рекорд лейблами в цей день прямує в різні міжнародні дитячі фонди та установи. Протягом кількох років щорічну традицію Dj-благодійності підтримують відомі мас-медіа - MTV, Radio 1, Galaxy, Mixmag, DJ, Muzik, Hello, Face, Loaded і FHM, а також зірки світової танцювальної сцени - Pete Tong, Danny Tenaglia, Sasha , Dave Seaman, Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, Carl Cox, Seb Fontaine, Sister Bliss та багато інших.

15.03.09 - День працівників побутового обслуговування населення та комунального господарства

15.03.09 - День працівників побутового обслуговування населення та комунального господарстваДень працівників торгівлі, побутового обслуговування населення та комунального господарства в Радянському Союзі з 1966 року відзначався в четверту неділю липня. Пізніше, за Указом Президії Верховної Ради СРСР від 01.11.1988 року № 9724-XI «Про внесення змін у законодавство СРСР про святкові та пам'ятних днях» День працівників торгівлі був перенесений на третю неділю березня. І офіційно саме в цей день свято і має відзначатися. Проте до цього не тільки окремі торговельні організації, але навіть деякі регіональні владні структури продовжують відзначати свято «по старинці» в четверту неділю липня.

14 березня - Овсень малий

14 березня - Овсень малий Раніше слов'яни відзначали Новий рік 1 березня. Це був символ нового часу, коли можна починати новий цикл польових робіт. Офіційна зустріч Весни. Це найбільш давнє з достовірних та відомих нам святкувань Нового року. Після прийняття християнства це свято стали відзначати, як день преподобної мучениці Євдокія, яка взяла на себе образ Весни (Весенніци).

14.03.09 - День землевпорядника України

14.03.09 - День землевпорядника України Професійне свято - День землевпорядника відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України. Розвиток суспільства в усі часи було пов'язане з землею, яка і тепер залишається основним засобом для існування людства і джерелом суспільного багатства. В Україні професія землевпорядника завжди користувалася повагою, тому що вона присвячена безцінному скарбу країни - її землі. Землевпорядника стежать за тим, щоб земля використовувалася раціонально та ефективно. Зараз в Україні проводиться земельна реформа, і саме землевпорядника її безпосередні виконавці. Від їхнього професіоналізму залежить, наскільки по-хозяйски використовується земля, в якому стані вона буде передана нащадкам.

15.03.09 - Міжнародний день планетарій

15.03.09 - Міжнародний день планетарійЦе свято має європейські «коріння», вперше він був проведений в Італії в 1990 році за ініціативою Асоціації італійських планетарії. Статус міжнародного «День планетарій» придбав у 1994 році, коли його підтримали французькі «храми астрономії». А вже через рік це свято стало відзначатися ще в шести країнах Європи: Бельгії, Чехії, Словаччини, Польщі, Україні та Росії. Мета проведення цього свята - знайомство громадськості з діяльністю планетарій і пропаганда астрономічних знань. А місцями проведення, звичайно ж, є міські планетарії. Слід зазначити, що дата святкування випадає на найближчу неділю до дня весняного рівнодення. До свого професійного свята багато планетарії намагаються приурочити прем'єри нових програм, організувати зустрічі з цікавими людьми та різноманітні конкурси та вікторини. .

20.03.09 - День весняного рівнодення / Свято богині Остари.

День весняного рівнодення / Свято богині Остари Це весняного рівнодення, кінець зими і початок сезону відродження. Сьогодні ми вшановуємо Фріггу, Фрея та Нертхуса.
З цього дня починається повне пожвавлення Землі, відродження природи, Аратру, і у народу з'являються нові надії.

20 березня - Всесвітній день астрології.

20 березня - Всесвітній день астрології Більше десяти років тому західні астрологи запропонували відзначати свято саме 20 березня, коли починається астрономічний і астрологічний рік, сонце в цей час вступає у знак Овна ... Астрологія (від грец. Astron - зірка і Logos - слово, вчення) - вчення про вплив зірок на земний світ і людину. Астрологія виникла в давнину, була тісно пов'язана з астральне культами і астральне міфологією. Одержала широке поширення в Римській імперії (перші гороскопи - на рубежі II - I ст. До н. Е.). Найдавніша наука в різні століття опинялася то в фаворі, то в небуття. Однак нині її популярність зростає з кожним днем. .

21 березня - Всесвітній день поезії.

21 березня - Всесвітній день поезії.У цей день в річному перебігу асатру Весна приходить на зміну зими.
У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії відзначався в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО. «Поезія, - йдеться в рішенні ЮНЕСКО, - може стати відповіддю на найгостріші та глибокі духовні питання сучасної людини - але для цього необхідно залучити до неї якомога більш широке громадське увагу. Крім того, Всесвітній День поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, відроджують споконвічну традицію живого звучащего поетичного слова ». Цей день, вважає ЮНЕСКО, покликаний послужити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.

21 березня - Міжнародний день Кукольника.

21 березня - Міжнародний день КукольникаУ цей день в річному перебігу асатру Весна приходить на зміну зими.
Ідея відзначати в усьому світі Міжнародний день Кукольника прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо (Іран). У 2000 році на XVIII Конгресі УНІМА в Магдебурзі він виніс цю пропозицію на обговорення. Але, не дивлячись на те, що дискусія про місце й час проведення цього свята була дуже жвавій, це питання так і не було вирішене. Лише через два роки, на засіданні Міжнародної Ради УНІМА, дата святкування була визначена. Світ лялькового театру - це невинність дитинства, його чистота і безпосередність Традицію Свята Кукольника усього світу відкрив день 21 березня 2003 року. Саме в цей день всіма професіоналами і шанувальниками театру ляльок святкується Міжнародний день Кукольника. Президент УНІМА Маргарет Нікулеску звернулася до всіх діячів театру ляльок із закликом перетворити день 21 березня в захоплюючий ритуал на славу лялькового театру: «Нехай у цей день грають лялькові вистави, проводять дискусії, влаштовують зустрічі, нехай об'єднуються всі професіонали та любителі одного з найдавніших видів мистецтва - театру ляльок! Нехай всі навколо стануть учасниками нашого свята! Пусть все виявляться в театрі ляльок! ». А на думку відомої діячки індійського театру ляльок Капіли Ватсяаян: «Світ лялькового театру - це невинність дитинства, його чистота і безпосередність, і мудрість філософа. Для мене театр ляльок завжди таїть особливу чарівність, оскільки є унікальним явищем у сфері мистецтва: за своєю дивовижною простотою і, водночас, за своєю багатозначність це - справжня Всесвіт таємничого та образного, загадковості і фантазії. Виникла в реальному часі і просторі, театр ляльок повертає нашим душам справжню сутність ... ».

22 березня - Всесвітній день водних ресурсів.

23 березня - Всесвітній день метеорологіїУ цей день в річному перебігу асатру Весна приходить на зміну зими.
Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинен був почати дотримуватися в 1993 році, у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку. Держави були покликані присвятити День водних ресурсів здійсненню рекомендацій ООН і проведення конкретних дій на національному рівні. Щорічно одне з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми під керівництвом Адміністративного комітету з координації. Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів: Сприяти прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми забезпечення населення питною водою; Інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води та водних ресурсів в цілому; Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряду, міжнародні агентства, неурядові організації та приватний сектор.

23 березня - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.

23 березня - Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтваУ цей день в річному перебігу асатру Весна приходить на зміну зими.
«Культура - це простір, в якому проходить людське життя від народження до смерті». М. В. Попович. 23 березня в Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Ця дата встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури і любителів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно просвітницьку діяльність.

23 березня - Всесвітній день метеорології.

23 березня - Всесвітній день метеорологіїУ цей день в річному перебігу асатру Весна приходить на зміну зими.
Кожен рік, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології. У 1950 році саме в цей день набрала чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації. Девіз свята: «Погода, клімат і вода в інформаційну еру». Статистика, накопичена за останнє десятиліття, показує, що понад 80% всіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічною походження. У 50-ті роки втрати від всіх випадках в світі стихійних лих оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті роки - в сорок мільярдів доларів на рік.

23 березня - Масниця - Комоедіца.

23 березня - Масниця - Комоедіца Зараз багато хто забули, а кто-то й не знав ніколи, що Масленица - не просто зустріч весни. Мабуть, мало хто згадає і припущення про те, що раніше називалася Масляниця Комоедіцей, знаменуя наступ весняного рівнодення. Весняне рівнодення - один з чотирьох головних свят року в древній язичницькими традиціями, по суті це землеробський Новий рік. Субота напередодні масленой тижня називалася «маленької Масниці». У цей день було прийнято поминати померлих батьків. Вранці і ввечері, сідаючи за стіл, неодмінно запрошували померлих родичів розділити сімейну трапезу, залишали для них на всю ніч накриті столи. Святкувати Масляну - чи не самий веселий час у році - починали з понеділка. Кожен день мав власне назву: понеділок - «зустріч», вівторок - «заігриші», середа - «Лакомка», четвер - «розгул», «перелом», «широкий четвер», п'ятниця - «Тещин посиденьки», субота - «золовкіни посиденьки », неділя -« проводи »,« прощення день ». Масниці чекали, до неї ретельно готувалися: заливали для катання круті схили берегів, будували високі крижані і сніжні гори, фортеці, городки. Вважалося обов'язковим сходити перед останніми днями Масляниці в лазню, щоб змити з себе все погане, що було в минулому році. Працювати в ці дні заборонялося. Останні два дні свята були наповнені загального веселощів. На льоду озер і річок штурмували снігові містечка, в яких ховалися чучело Марени під захистом ряджених. Там же влаштовували люті кулачні бої, на які збігали мужики різного віку і з різних сіл. Бились всерйоз, вважаючи, що пролита кров послужить доброю жертвою майбутньому урожаю. У неділю переважно здійснювали обрядові дійства, проводжаючи зиму. Спалювали насаджених на жердині опудало Марени, на яке нав'язували «наузи» - старі, відслужили своє Обереги або просто старе ганчір'я з наговорив, щоб спалити на вогні обрядового вогнища все погане і отжівшее.

24 березня - Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом Всесвітній день боротьби з туберкульозом відмічається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкритті збудника туберкульозу. У 1993 р. Всесвітньою організацією охорони здоров'я туберкульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня «Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом». У 1993 році ВООЗ офіційно рекомендувала стратегію DOTS як нову стратегію боротьби з туберкульозом.

25 береня - Католицьке Благовіщення.

25 береня - Католицьке Благовіщення 25 березня 1992 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Службу безпеки України», Цей день з 2001 року відповідно до Указу Президента № 193/2001 відзначається як День служби безпеки України (СБУ). Після проголошення незалежності України постало питання про необхідність реформування колишньої союзної-республіканської системи органів державної безпеки. 20 вересня 1991 року Верховною Радою України було прийнято постанову «Про створення Служби національної безпеки України». Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР.

25 березня - День служби безпеки України.

25 березня - День служби безпеки України У Євангелії від Луки розповідається, як архангел Гавриїл був посланий Богом сповістити Марії, діви, що заручена з Йосипом, що їй доведеться зачати від Духа Святого і народити немовля Ісуса, який стане Месією і назветься Сином Божим. Збентежені приветствием ангела, Марія потім запевнили в правдивості його обіцянки і висловила свою віру словами: «нехай буде мені згідно з словом твоїм». Починаючи принаймні з 2 ст. Благовіщення розглядався як перший акт в християнській історії спокутування, в якому послух Діви Марії урівноважує непослух Єви (тлумачення Іринея Ліонського). Днем святкування Благовіщення було встановлено 25 березня, за дев'ять місяців до Різдва.

25 березня - Відкриття Сваргі (Весна)

25 березня - Відкриття Сваргі (Весна)Сварга відкривається, і до людей сходить богиня Жива-Весна. Сьогодні кличет і слава не тільки людина, але і все живе на світі, святкуючи перемогу життя над смертю.
На Відкриття, в третій і останній раз закликав Весна, ніхто не працює, коли відкривається Сварга.
З настанням ранку пригощають печивом у формі жайворонків, відпускають живих птахів з кліток на волю, закликаючи весну.

26 березня - День внутрішніх військ МВС Українию

26 березня - День внутрішніх військ МВС України День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України відзначається щорічно 26 березня - у день прийняття Верховною Радою України у 1992 році Закону «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України». Указ Президента від 26.03.1996 № 216/96 про встановлення Дня внутрішніх військ є визнанням державою їх заслуг в справі охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, охорони важливих державних об'єктів. Діяльність внутрішніх військ МВС України органічно пов'язана з історією і долею держави. Історія створення внутрішніх військ бере початок від освіти військ правопорядку Російської імперії, до складу якої в той час входила Україна. У різні періоди військові формування охорони правопорядку називалися по різному: військова варта, місцеві війська, конвойная варта, внутрішня і конвойная охорона і, врешті-решт, - внутрішні війська. Незмінним залишалося лише одне - особливий характер служби. Буремні роки Великої Вітчизняної Війни, Афганістан, Чорнобиль, участь у вирішенні локальних конфліктів - все це сторінки життя тих, хто сьогодні носить почесне звання ветерана і тих, хто виконує покладені завдання. З часу здобуття Україною незалежності внутрішні війська МВС України виконують важливі і відповідальні завдання по забезпеченню стабільного розвитку країни, світу і суспільного устрою, відіграють вагому роль у захисті її внутрішньої безпеки. За час існування внутрішніх військ МВС України 154 військовослужбовців нагороджені відзнаками Президента України. З них 27 отримали ордени, 98 - медалі, 29 - почесні звання. Трьом з найстаріших з'єднань внутрішніх військ відповідними Указами Президента України за бойові заслуги в роки Великої Вітчизняної війни, високі досягнення в службово-бойової діяльності в мирний час присвоєні почесні найменування.

27 березня - Міжнародний день театру.

27 березня - Міжнародний день театру. Міжнародний день театру встановлений у 1961 році IX конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ). Діяльність організації, згідно з її статутом, повинна бути спрямована на «зміцнення миру та дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу». Членом мита Радянський Союз став ще в 1959 році. З 1961 року СРСР - постійний член виконавчого комітету мита. Міжнародний день театру відзначається 27 березня. Це не просто професійне свято майстрів сцени, це свято мільйонів глядачів.


30 березня - Ладодення.

27 березня - Міжнародний день театру. У цей весняний день прийнято оспівувати матінку-природу, яка «прокидається» після довгої зими. Іншими словами - це свято весни і тепла, що наші предки відзначали в честь богині слов'янського пантеону Лади, покровительки любові і шлюбу. Деякі дослідники вважають, що Лада є однією з двох богинь-породіль (аналогічні божества є в пантеоні майже всіх індоєвропейських народів). Між тим,